Opublikowano Jeden komentarz

Święty Paweł- siła i mądrość

W tym roku nasze tygodniowe spotkanie na Podlasiu odbyło się w obecności Świętego Pawła.

Pisaliśmy ikony Świętego Pawła, słuchaliśmy wykładów naszego Prezbitera o Świętym Pawle a wieczorami oglądaliśmy kolejne odcinki wspaniałego filmu o życiu Świętego Pawła. Ten silny charakterem i bardzo konsekwentny i nieustępliwy Święty towarzyszył nam każdego dnia.

Przyglądając się Jego twarzy podczas pisania ikon, przy każdym ruchu pędzla podziwialiśmy Jego wiarę i siłę. Nie było w nim szarości ani kompromisów, żył dla Jezusa i nie chciał się podobać ludziom ale żył dla ludzi bo było to dla nich pożyteczne, jak sam mówił. Był dobrze wykształcony, silny chrakterem i bardzo dobitny w swoim głoszeniu.

Piękny czas, piekne miejsce, wspólne odpoczywanie i ikonowanie wraz ze Świętym Pawłem , który był wspaniałym naszym towarzyszem tych wakacyjnych dni. Warto poświęcić czas aby poznać tą postać aby zaglądnąć w Jego życie, pełne trudu, upadków, odrzucenia ale też wielkiej siły wytrwałości i wielkiej determinacji.

Polecam każdemu, kto ma chwilę czasu i chce go spędzić owocnie. Ja uwielbiam poznawać życiorysy Świętych i za każdym razem gdy ktos prosi mnie o napisanie ikony kolejnego Świętego z wielkim zainteresowanie najpierw odkrywam Jego lub Jej życie. Zawsze muszę wiedzieć, kogo maluję na mojej desce 🙂

Zapewne jeszcze nie raz, będę pisać o różnych Świętych, bo warto przypominać również tych , o których nie słyszymy zbyt często 🙂

 

Oczywiście na koniec ikony zostały poświęcone +

 

1 komentarz do “Święty Paweł- siła i mądrość

  1. Witam serdecznie,
    czy mogłabym zapytać gdzie Państwo jeżdżą na warsztaty/rekolekcje z ikoną na Podlasiu? 🙂
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

    Z Panem Bogiem +

Możliwość komentowania została wyłączona.