Opublikowano

Ikony Syryjskie wykonane z czułością

Kopie Ikon Generała Andersa zostały wykonane 🙂 Jak pisze ich autorka na swojej stronie, wszystkie jej ikony są wykonane z czułością.

W Maluli z wielkim wzruszeniem czekają wszyscy na ich powrót. Przed wyjazdem do Syrii ikony trafiają do Kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi i są uczestnikami porannej Mszy Świętej z udziałem abp Grzegorza Rysia i kard. Konrada Krajewskiego, którzy za koniec Mszy podeszli do ikon, które będą darem dla Maluli i ucałowali je. Moment bardzo wzruszający to jak przekazanie znaku pokoju naszym braciom w Syrii wraz z błogosławieństwem od kościoła katolickiego w Polsce.

27 sierpnia w Maluli odbyła się uroczystość przekazania ikon, które dostarczyli przedstawiciele łódzkiego Caritas. Przed ikonostasem odbył się obrzęd poświęcenia ikon, a następnie ikony zawieszone zostały przy głównym ołtarzu kościoła. czytaj więcej Ta historia ułożona została misternie przez wiele cudownych serc i zdolnych rąk tworzących ją przez dziesiątki godzin dla kontynuacji historii, która miała swój początek daleko od naszych domów w 1943 roku w Maluli , a my staliśmy się jej cząstką. Chwała Temu, który jest zawsze Teraz!